Connect with us

Македонија ЃП загуби од Спартак Варна на тестот во Анталија

Македонскиот прволигаш Македонија ЃП загуби од Спартак Варна со 0-2 на денешниот пријателски натпревар во Анталија. Противникот двата гола ги постигна во второто полувреме преку Баланјук во 66.минута и Руменов во 85.минута.


Ова е четврти пораз за „лавовите“ во текот на подготовките, а остварија и две победи и две ремија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови