Connect with us

Македонија ЃП доведе напаѓач од Канада како последно засилување

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров во последниот ден од преодниот рок доведе замената за Калид Абдул Басит, напаѓачот кој замина во Есперанс Тунис. Нов фудбалер на „лавовите“ од Ѓорче Петров е Коџо Мавуњо Лудвиг. 

Младиот 20-годишен напаѓач доаѓа од екипата на Сент Хуберт од Канада. Коџо има потекло од Того, но неговото семејство одамна живее во Канада и тој поседува канадски пасош.

Македонија ЃП од третата позиција ќе ја стартува пролетната полусезона и ќе се обиде да избори излез на европска сцена, па и да се вмеша во борбата за шампионската титула. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови