Connect with us

Лукаку на „тапет“ поради роденденската забава со која се прекршени мерките за коронавирусот

Ромелу Лукаку се соочува со голема казна поради роденденската забава која била прекината од полицијата, пишува „Кориере Дела Сера. Напаѓачот на Интер го прослави 28. роденден во хотел во центарот на Милано до доцна во ноќта по мечот против Рома, а полицијата по пријава упаднала на забавата околу 3 часот наутро.

Во хотелот биде затекнати 24 лица, меѓу кои и фудбалери на Интер, Иван Перишиќ, Ашраф Хакими, Ешли Јанг, како и управителот на хотелот каде е организирана забавата. Управителот на хотелот и сите гости ќе сносат казна поради кршење на мерките за заштита од коронавирусот.

Advertisement

Facebook

Тимови