Connect with us

Луд финиш за реми меѓу Брентфорд и Манчестер Јунајтед (ВИДЕО)

Брентфорд и Манчестер Јунајтед играа повеќе од 90 минути без погодок, а потоа во судиското продолжение постигнаа дури два, по еден во двете мрежи. На крајот дуелот заврши 1-1, што веројатно повеќе му одговара на домаќинот кој ја прекина низата порази.

Мејсон Маунт во 96.минута донесе гол за радост на фановите на Манчестер Јунајтед.

И кога се чинеше дека тоа веројатно ќе значи и победа, сепак, не се сложи Кристофер Ајер. Домашниот дефанзивец постигна гол за израмнување во 99.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови