Connect with us

Лоши вести за Несторовски: Мора да оди на операција, ќе го пропушти Европското првенство

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски доби лоши вести по деталните лекарски прегледи. Тој ќе мора да замине на операција на лигаментите на коленото, а тоа значи и дека ќе го пропушти настапот на Македонија на Европското првенство.

Нестор-гол го повреди коленото на еден од тренинзите на Удинезе, лигаментите се сериозно оштетени и ќе мора да замине „под нож“. Операцијата најверојатно ќе биде извршена во Рим.

Несторовски беше стандарден првотимец во селекцијата на Игор Ангеловски и ќе биде тоа голем хендикеп за репрезентацијата на Македонија.

Тимови

Advertisement

Facebook