Connect with us

„Лацијалите“ ја зголемија мизеријата на Самп (ВИДЕО)

Лацио стави крај на низата од три меча без победа во Серија А и славеше со 1-3 на гостувањето кај Сампдорија. Со ова само ја зголеми мизеријата на тимот од Џенова кој оваа сезона игра очајно.

Сергеј Милинковиќ Савиќ во седмата минута донесе водство за „лацијалите“, а потоа два гола постигна и Чиро Имобиле. Лацио на полувреме водеше со 0-3, па беше јасно дека ќе ги исвои бодовите.

Во вториот дел Сергеј Милинковиќ Савиќ беше исклучен во 67.минута, а Сампдорија преку Маноло Габијадини постигна почесен гол во 89.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови