Connect with us

Лапорта демантира: Имам апсолутна доверба во Чави

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта,изјави дека целосно го поддржува тренерот Чави Хернандез. Во неделата, шампионот беше поразен со 2-4 од Џирона на домашен терен и сега е на седум бода од врвот во Ла Лига.


Исто така, постојат сомневања дека шефот врши притисок врз тренерот околу неговиот тим, откако менаџерот ја смени својата првична одлука да не ги одведе Роберт Левандовски, Илкај Гундоган и Роналд Араухо во Белгија на натпреварот од Лигата на шампионите против Антверпен.

Новинар на „Хугонес“ го стигна Лапорта во вторникот вечерта и го праша за промената во групата на Каталонците.

Претседателот не одговори ништо, но на крајот на прашањето дали има доверба во Чави, тој одговори: „Апсолутно“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови