Connect with us

Конте има само една цел – да биде тренер на Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте ја одби понудата на Њукасл, затоа што сака да се врати во Премиер – лигата, но има конкретна цел. Тој реши да не избрзува и го чека вистинскиот момент да се врати на голема врата, а најголема желба му е – Манчестер Јунајтед!


Медиумите на Апенините откриваат дека Конте сака да биде на клупата на Јунајтед за да докаже дека е меѓу најдобрите тренери во светот. Италијанецот се повеќе се поврзува со „Олд Трафорд“, бидејќи Оле Гунар Солскјер е на удар на критичарите.

Англиските медиуми велат дека Конте е докажан победник, дека моментално е без клуб и дека е многу атрактивен кандидат доколку раководството конечно реши да му даде отказ на Солскјер.

Конте е „тежок“ за соработка, тоа го докажа во секој клуб каде работеше, Јувентус, Челси и Интер, но исто така и со сите беше шампион.

Доколку Манчестер Јунајтед го загуби дербито од Ливерпул, тогаш можно е сериозно да се затресе столчето на Солскјер.

Advertisement

Facebook

Тимови