Connect with us

Коментатор со страшни навреди за Домагој Вида: Толку е грд што не треба да игра во овој термин (ВИДЕО)

На натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Бешикташ и Ајакс, спортски коментатор го навреди капитенот на турскиот тим, Домагој Вида. Холанѓанецот Сеир де Бос упати неверојатни навреди кон играчот на Бешикташ.

„Толку е грд што и не треба да му е дозволено да игра во овој термин бидејќи ТВ гледаат и деца. Бешикташ треба да бара посебна дозвола за да игра“, рече коментаторот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови