Connect with us

Карабао куп: Вест Хем го исфрли Арсенал, Ливерпул и Челси сигурни (ВИДЕО)

Арсенал е елиминиран од Карабао купот, откако загуби на гости кај Вест Хем со 3-1. Бен Вајт си даде автогол, Кудус зголеми на 2-0, а третиот гол за Вест Хем беше дело на Џерод Боувен во 60. минута. Почесниот погодок за Арсенал го постигна Мартин Одегард во судиското продолжение.

Ливерпул славеше на гости против Борнмут со 1-2 и се пласира во осминафиналето. Коди Гакпо и Дарвин Нуњез ги постигнаа головите за „црвените“, а Џастин Клајверт погоди за домаќинот.

Челси го победи Блекбурн со 2-0. Бадијашил и Стерлинг беа стрелци за „сините“.

Евертон беше убедлив против Барнли и славеше со 3-0.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови