Connect with us

Јувентус победнички низ Фиренца (ВИДЕО)

Јувентус ја победи Фиорентина на гости со 0-1 и ја продолжува трката со Интер за врвот на табелата во Серија А. Сега „старата дама“ повторно е на два бода негатива во однос на лидерот.

Фабио Мирети во десеттата минута беше стрелец на победничкиот гол за Јуве. На крајот тоа се покажа дека е и клучен момент на натпреварот.

Ова е прв триумф за Јувентус во Фиренца по пауза од пет години.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови