Connect with us

Интер остана без тренерот Инзаги за мечот против Рома

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, нема да биде на клупата на „нероаѕурите“ за следниот натпревар во Серија А против Рома.


Причината е петтиот жолт картон на тренерот сезонава кој го доби во неделната победа од 1-0 против Јувентус.

Дисциплинската комисија на Серија А ја потврди казната.

Интер в сабота и гостува на Рома на „Олимпико“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови