Connect with us

И Вилдан Керим заминува од Гостивар

Гостивар ќе има сериозно изменет лик во Првата лига, барем ако се гледа по развојот на разговорите со фудбалерите од постоечкиот погон. Вилдан Керим е третиот фудбалер кој заминува од Гостивар откако не се договори со раководството на клубот за продолжување на соработката и во прволигашка конкуренција.

Се работи за најдобриот асистент во тимот и еден од фудбалерите кој имаше значаен придонес во освојување на второто место и пласманот во елитата.

Претходно, од Гостивар заминаа и Антонио Каланоски и Дарко Стојанов.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови