Connect with us

Хрватот Еди Баша, засилување за нападот на Борец

Македонскиот прволигаш Борец го доведе и третото засилување во зимскиот преоден рок. Се работи за Еди Баша, хрватски интернационалец кој игра на позицијата крилен напаѓач и има настапувано во Копер, Цибалија, Железничар Сараево, Широки Бријег, Истра…

Претходно клубот веќе ги договори Алехандер Борха и Лука Трајкоски, а во план е да биде доведено уште едно странско засилување во средниот ред, како и двајца македонски фудбалери и голман.

Тренерот Горазд Михајлов за утре ја закажа првата прозивка, а воедно и стартот на подготвителниот период за фудбалерите на Борец. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови