Connect with us

Холанѓаните убедливи против Грузија, Англија со триумф оди на ЕП (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Холандија со убедлива победа (3-0) над Грузија зема залет пред Европското првенство. Нашиот ривал од групата славеше против Грузијците со головите на Мемфис Депај од пенал во десеттата минута и на Ваут Вегорст во 55.минута и на Рајан Гравенберх во 76.минута од мечот.

Англија оствари триумф против Романија со 1-0. Стрелец на голот беше Маркус Рашфорд од пенал во 68.минута. Подоцна беше досуден уште еден пенал, но не успеа да го реализира Џордан Хендерсон.

Данска ја совлада БиХ со 2-0, со головите на Мартин Братвајт и на Андреас Корнелиус.

Advertisement

Facebook

Тимови