Connect with us

ХИТ ВИДЕО: Депај и жирафата на доручек кај шеикот

Мемфис Депај е на прагот да го напушти Лион, но раководството сака да го задржи најмалку до крајот на сезоната. Холанѓанецот беше на разговори кај газдите на Лион, но замина на преговори и со првот човек на катарскиот Ал-Сад, чиј тренер е Чави. 

Доручекот беше спектакуларен, а заедно со Мемфис Депај буквално доручкуваше и жирафата, една од домашните миленици на шеикот Али бин Мохамад. 
 

Just @Memphis casually having lunch ?? pic.twitter.com/Xdt1Q72szY
— 433 (@433) January 2, 2021
    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови