Connect with us

Хасан Озер го одржа првиот тренинг со Шкупи, одлични услови за работа во Анталија (ФОТО)

Македонскиот прволигаш Шкупи прв ја „отвори сезоната“ за заминување во Анталија. Тимот од Чаир пристигна во турската база каде што фудбалерите ги пречека и новиот тренер, турскиот стратег Хазан Озер. Тој го одржа првиот тренинг и најави дека во наредните денови ќе се работи напорно за да се достигне врвната натпреварувачка форма во пресрет на вториот дел од сезоната.

Фудбалерите имаа средба и со сопственикот на клубот Огун Ајдин кој порача дека Шкупи ќе атакува на највисок пласман. Тимот е сместен во хотелот „Титаник“ и има фантастични услови за работа. 

         

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови