Connect with us

Хаос на Чаир и на „Тодор Проески“, нападнати и уапсени навивачи на Левски (ВИДЕО)

Голем инцидент се случи пред почетокот на натпреварот меѓу Шкупи и бугарскиот Левски на Арената „Тодор Проевски“. Потоа немили сцени имаше и на стадионот.

Добивај вести на вибер
Каменувана е колона на бугарски навивачи во Чаир. Локалните жители на Чаир фрлаат канти за ѓубре и удираат по автомобили во кои биле бугарски навивачи.

Објавени се снимки од нападот.

Проблеми има и на стадионот. Навивачите на Левски уште со самото влегување на стадионот почнаа со навредливи слогани и извици со провокации кон дел од навивачите на македонската екипа кои пристигнуваа на стадионот, поради што мораше да интервенира и полицијата.

Полицијата мораше да скроти дел од навивачите на Левски кои ја напуштија својата предвидена зона на Источната трибина, па следеа и апсења за дел од најагресивните навивачи на бугарската екипа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови