Connect with us

Гром погоди фудбалер среде натпревар и го усмрти (ВИДЕО)

Трагичен инцидент се случи во саботата во Индонезија, каде фудбалерот Септиан Рахарја загина од гром на натпревар. Очевидци за индонезиските медиуми изјавија дека дошло до ненадејна промена на времето, која донела облаци и молњи.


Несреќниот Рахарја учествуваше на пријателски натпревар на неговиот Субанг и Бандунг.


По удар на гром, тој падна на земјата, а соиграчите притрчаа на помош, го извлекоа од теренот и се обиделе да го реанимираат.


Сепак, немаше спас, по пристигнувањето во локалната болница, лекарите констатирале смрт на несреќниот фудбалер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови