Connect with us

Гостивар го доведе Нигериецот Атиемвен, кој играше за Динамо и за Шериф

Новиот прволигаш Гостивар не застанува со новите засилувања. Раководството на клубот го доведе нигерискиот напаѓач Ијаји Атиемвен.

Се работи за 27-годишен офанзивец кој доаѓа од Шериф Тираспол за кој одигра 15 натпревари и постигна три гола. Тој во минатото играше и за Динамо Загреб, Локомотива, Омонија, Манисаспор…

Атиемвен сигурно ќе биде големо засилување за нападот на Гостивар и ново звучно име по Алпер Потук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови