Connect with us

Ѓорѓи Стоилов се врати во Македонија ЃП

Фудбалерот за врска Ѓорѓи Стоилов по само два месеви се врати во Македонија ЃП. Тој играше за „лавовите“ минатата сезона, ова лето замина откако му истече договорот веројатно сакајќи да реализира трансфер во странство, но откако тоа не се случи, сепак, повторно се врати во Ѓорче Петров.

Стоилов потпиша нов едногодишен договор со Македонија ЃП и сигурно ќе биде големо засилување во средниот ред на тимот на Горан Симов.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови