Connect with us

Гордон ги реши „ѓаволите“ (ВИДЕО)

Њукасл го совлада Манчестер Јунајтед со 1-0 на „Сент Џејмс Парк“ и го прескокна на табелата во Премиер – лигата. Сега „чавките“ се на петтата позиција, а Јунајтед стави крај на серијата од три победи.

Стрелец на победничкиот гол за Њукасл беше Ентони Гордон во 56.минута. Тој постигна гол на последните четири домашни мечеви за Њукасл, што досега му успеало само на легендарниот Алан Ширер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови