Connect with us

Фудбалерките уште еднаш поразени од Косово

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа пораз од Косово во третиот натпревар од Лигата на нациите. Тоа е трет пораз во трите одиграни меча за нашите фудбалерки.


Избраничките на Кирил Изов се поразени од Косово со 3-1.

Халилај од пенал во седмата минута донесе водство за Косово, а Мемети во 14. минута зголеми на 2-0. Бикај во 34. минута стрелаше за 3-0.

Македонија постигна почесен гол преку Оливера Цоклеска во 90. минута за 3-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови