Connect with us

ФК Борец реагира: Ако судијата имаше подеднаков критериум… (ВИДЕО)

Фудбалскиот прволигаш Борец реагира на судењето на мечот против Академија Пандев (2-1). Главен делител на правдата беше Јован Качевски, а велешкиот тим вели дека „доколку судијата имаше подеднаков критериум при делењето на правдата, овие ситуации можеле многу лесно да бидат спротивно од досуденото или не досуденото“…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови