Connect with us

Фил Фоден уште шест години на „Итихад“

Младата ѕвезда на Манчестер Сити, Фил Фоден, договори нова шестгодишна соработка со клубот што би требало да го направи еден од најплатените млади фудбалери во светот.


21-годишниот фудбалер порасна во редовите на „граѓаните“, а минатата сезона доби полна доверба од менаџерот Пеп Гвардиола. Оваа сезона беше повреден на стартот, но веќе постигна два гола и забележа исто толку асистенции на шест натпревари досега.

Фил Фоден веќе 11 натпревари за репрезентацијата на Англија, со ефект од два гола.

Advertisement

Facebook

Тимови