Connect with us

„Евра, левови, денари, давајте се“ – навивачите на Левски собираат пари за притворените (ВИДЕО)

Навивачите на Левски не ја напуштаат Македонија, иако нивниот тим веќе го совлада Шкупи со 2:0 на стадионот „Тоше Проевски“ во натпреварот од второто квалификациско коло од Конференциската лига.

Бугарскиот Гонг објави виде на кое се гледа како навивачите на Левски се обидуваат да соберат пари за нивните пријатели кои завршија во притвор.

19-бугарски навивачи се притворени поради конфликтот со полицијата на Арената „Тодор Проески“ информираше МВР. Околу 2000 навивачи на Левски вчера беа присутни во Скопје.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови