Connect with us

Елмас одигра едно полувреме, Наполи спаси бод против Џенова (ВИДЕО)

Наполи освои бод против Џенова играјќи 2-2 на гостувањето на „Луиџи Ферарис“. Елиф Елмас беше стартер и играше едно полувреме, а потоа на негово место во игра влезе Матео Политано. 

Џенова имаше водство од 2-0. Матија Бани во 40.минута донесе водство за Џенова, а го удвои Матео Ретеги во 56.минута.

Но, Наполи успеа да дојде до бод. Џакомо Распадори во 76.минута намали, а Матео Политано израмни во 84.минута од дуелот.    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови