Connect with us

Елиф Елмас во Неапол доби специјална благодарница на македонски јазик (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби специјална благодарница на македонски јазик за придонесот во освоената шампионска титула на Наполи.

Универзитетот во Неапол му упати благодарница на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас на македонски јазик за историската прва титула на Наполи по пауза од 33 години.


Универзитетот во Неапол направи интересно видео од академската заедница на еден поинаков начин да го одбележи големиот успех на Наполи со освојувањето на „скудетото“, па сними четириминутно видео во кое на 19 различни јазици, меѓу нив и на македонски, им се заблагодари на сите фудбалери кои се дел од шампионската генерација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови