Connect with us

Елиф Елмас стрелец во триумфот на Наполи (ВИДЕО)

Италијанскиот првак Наполи оствари триумф (0-2) на гости против Салернитана. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше стрелец на вториот гол за својот тим во 83.минута, откако претходно влезе во игра на местото на Квича Кварацкелија.

Првиот погодок за Наполи беше дело на Џакомо Распадори во 13.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови