Два гола на Барди на јубилејот за Леванте: Најдобар стрелец странец во историјата на клубот (ВИДЕО)

Mакедонскиот репрезентативец Енис Барди игра во извонредна форма во финишот на сезоната во Ла Лига. Својот јубилеен 100-ти настап во дресот на Леванте во шпанската Ла Лига го крунисува и со втор гол на гостувањето против Селта Виго.
Најпрво уште во 11. минута го доведе Леванте до предност од 0-1…

Но, веќе во 28. минута го постигна и вториот гол за Леванте за водство од 0-2 во тие моменти. Сепак, до полувремето домашните стигнаа до 2-2.

Со овие два гола Барди стигна до седум погодоци сезонава за Леванте и вкупно 19 за тимот од Валенсија во најсилната шпанска лига, со што се издвои како најдобар стрелец странец во историјата на клубот и на третото место воопшто во историјата меѓу најдобрите стрелци на Леванте.