Connect with us

Доживотна суспензија за „тепачот“ во Турција

Претседателот на Анкарагучу, Фарук Коча, доби доживотна суспензија од фудбалот поради нападот врз судијата Халил Умут Мелер по натпреварот против Ризеспор (1-1).


Анкарагучу ќе мора да плати и парична казна од околу 54.000 фунти, а исто така ќе одигра пет натпревар на домашен терен без публика поради инцидентот.

Коча веднаш по скандалот се извини и најави оставка од претседателската позиција во Анкарагучу, но тоа не го поштеди од доживотната суспензија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови