Connect with us

Дориев стрелец за Согдиана (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Љупчо Дориев се запиша во листата на стрелците во првенството на Узбекистан. Тој го постигна единствениот погодок за својот тим во дуелот против Нефчи Фаргона (1-2).

Дориев, кој се враќа после повреда, влезе во игра во 57.минута, а успеа да погоди во финишот од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови