Connect with us

Ди Марија вулгарно го згазна Фернандињо (ВИДЕО)

Аргентинскиот интернационалец Анхел Ди Марија заслужено доби црвен картон во 69.минута откако вулгарно го згазна Фернандињо во дуел крај аут линијата. Фудбалерот на Манчестер Сити замавна со рацете, Ди Марија сакаше брзо да изведе аут, но се реши за неспортски потег и судијата Бјорн Кујперс му го покажа патот кон соблекувалната.

Тимови

Advertisement

Facebook