Connect with us

Џигероски замина од клупата, Аце Толески е нов тренер на ГФК Охрид Лихнидос

Шефот на стручниот штаб на ГФК Охрид Лихнидос, Пепи Џигероски, поднесе оставка. Причина се лошите резултати на тимот во досегашниот тек од сезоната.


Како што истакнува „Охрид Спорт“, нов тренер ќе биде досегашниот асистент Александар Толески.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови