Connect with us

Дени Илиев потпиша за Сараево

Повремениот македонски репрезентативец Дени Илиев е нов член на босанскиот прволигаш Сараево. Тој неодамна се раздели со Хелсинки, а се потврдија и најавите дека тој во иднина ќе се пресели во БиХ и ќе носи „бордо“.

„Кошево е мојот нов дом. Голема чест и одговорност е да се биде дел од „бордо“ семејството. Сараево, нема да те изневерам и ќе го оставам срцето на теренот“, објави голманот на социјалните мрежи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови