Connect with us

Де Бур одбра 34 Холанѓани кандидати за ЕП: Депај, Де Јонг, Де Лихт, Вајналдум…

Селекторот на Холандија, Франк де Бур, го објави поширокиот список од 34 фудбалери што ќе конкурираат за 26 места во селекцијата која е ривал на Македонија на Европското првенство што ќе се одржи од 11. јуни до 11. јули.


Холанѓаните се третиот ривал на Македонија, во последниот меч од групната фаза закажан на 21. јуни во Амстердам.


Поради повреда во составот на Холандија го нема Вирџил ван Дајк, но Франк де Бир смета на Депај, Де Јонг, Де Лихт, Вајналдум, Бергвајн, Промес, Ван Де Бек…

Advertisement

Facebook

Тимови