Connect with us

Давид Атанаскоски промовиран во дресот на Македонија ЃП (ФОТО)

Македонија ЃП и официјално го промовираше Давид Атанаскоски како свое ново засилување за пролетниот дел од сезоната.

23-годишниот лев бек по три години настап за Академија Пандев се раздели со струмичкиот прволигаш и се сели меѓу „лавовите“. Изминатава полусезона одигра 15 натпревари за Академија Пандев.

Претходно Македонија ЃП се засили и со бугарскиот интернационалец Мартин Ковачев, како и Филип Петров.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови