Connect with us

Данска и Тунис одиграа без голови (ВИДЕО)

Данска и Тунис се репрезентациите кои го одиграа првиот меч без голови на Светското првенство во Катар. 


Данците беа умерени фаворити на овој дуел, но, сепак, не успеаја освојат три бода на стартот.

Андреас Корнелиус во 71.минута можеше да донесе водство за Данска, беше блиску, но ја погоди стативата.


Кристијан Ериксен исто така имаше убава шанса, но Данска остана без постигнат погодок на премиерата на Мундијалот во Катар.    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови