Connect with us

Дали и Кимих се прости од навивачите на Баерн? (ВИДЕО)

Баерн Минхен веднаш по освојувањето на титулата потврди дека клубот го напуштаат Оливер Кан и Хасан Салихамиџиќ, но тоа ќе биде само почеток.


Сѐ погласни се најавите дека би можел да замине и капитенот Џошуа Кимих, кој е во преговори со Барселона.


Неговото однесување по освојувањето на 11. титула во низа не влева доверба кај навивачите на Баерн, напротив многумина тоа го протолкуваа како збогување.


Кимих најдолго се задржа пред навивачите гледајќи немо кон трибините.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови