Connect with us

Чкембари ја поздравија победата на Пелистер (ВИДЕО)

Натпреварите во Првата фудбалска лига се играат без присуство на публика поради пандемијата на коронавирусот, но неколкумина најзагреани „Чкембари“ сепак пронајдоа начин да „ѕирнат“ дел од денешниот меч меѓу Пелистер и Ренова и да ја поздрават победата на своите миленици. 

Пелистер оствари многу важен триумф во битката за опстанок во елитното друштво. 
     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови