Connect with us

Чави го планира Хозе Гаја како наследник на Жорди Алба

Каталонскиот гигант Барселона има план за реконструкција на тимот, а тренерот Чави Хернандез сака да најде соодветни наследници за фудбалерите кои повеќе од една децениј го носат дресот на клубот.


Еден од нив е и Жорди Алба, кој би можел да си замине на крајот од сезоната. Како негов наследник Чави го избра Хозе Гаја, капитенот на Валенсија.


Хозе Гаја целата досегашна кариера ја мина во Валенсија, има собрано 17 настапи за шпанската репрезентација и неговата вредност се проценува на 40 милиони евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови