Connect with us

Брера ја тресна Струга ТЛ крај езерото

Брера стигна до третиот триумф од почетокот на новата сезона во Првата лига откако денеска го победи актуелниот шампион Струга Трим Лум на гости со 1-2. Брера со максимални девет бода се искачи на врвот на табелата во Првата фудбалска лига.

Ване Крстевски во 27.минута ја доведе Брера во водство, а израмни Бесарт Ибраими со голот во 53.минута. Брера постигна победнички гол преку Марио Врдољак во 71.минута. Тој со удар со глава ја затресе мрежата на Струга ТЛ по корнерот од десната страна.

Струга ТЛ има само три дена да се опорави од овој пораз, бидејќи мислите на фудбалерите веќе се насочени кон дуелот против Брејдаблик в четврток на „Билјанини извори“ во Охрид, прв од плејоф колото за пласман во групната фаза од Конференциската лига.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови