Connect with us

Брегалница се сели на подготовки во Охрид

Македонскиот прволигаш Брегалница ја заокружи првата фаза од подготовките. Од денеска тимот се сели во Охрид каде ќе биде реализиран централниот дел од подготвителната фаза.

„Задоволни сме од досега сработеното, активноста на фудбалерите низ подготовките и првично виденото на двата пријателски натпревари. Секако ова е само прва фаза од подготовките и верувам дека Брегалница ќе игра уште подобро на следните тест-дуели. Последните пет закажани пријателски натпревари ќе го дадат финалниот изглед на тимот за пролетниот дел од сезоната”, изјави шефот на стручниот штаб, Горан Здравков.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови