Connect with us

Брајтон го смири Манчестер Сити и обезбеди пласман во ЛЕ (ВИДЕО)

Брајтон одигра 1-1 против Манчестер Сити на домашен терен и обезбеди пласман во Лигата на Европа за следната сезона. Тоа беше и прв меч без победа за„граѓаните“ по цели три месеци во Премиер – лигата.. 

Фил Фоден во 25.минута донесе водство за Манчестер Сити, но израмни Хулио Енкизо со убав гол од далечина пред крајот на првиот дел. 

Ерлинг Халанд постигна гол во 80.минута, но по асистенција од ВАР собата не беше признат.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови