Connect with us

Борха се сели во Борец, Ристе Илијовски доаѓа во Битола

Македонскиот прволигаш Борец објави дека го ангажира колумбискиот интернационалец Борха Кордоба кој настапуваше за Пелистер. Тој може да игра на неколку позиции во одбраната и треба да биде освежување за составот на Горазд Михајлов.

Пелистер празнината ќе ја пополни со ангажманот на Ристе Илијовски од Тиквеш. Тој по епизодата во второлигашот од Кавадарци се враќа во матичниот клуб.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови