Connect with us

Борец продолжи со тренинзи, но го нема Горазд Михајлов?!

Спонзорот Кочо Анѓушев замина од Борец, раководната структура на клубот во иднина треба да ја сочинуваат ветераните на Борец, а претседател на УО најверојатно ќе биде Марјан Нацев. Фудбалерите се вратија на тренинг, но го нема шефот на стручниот штаб Горазд Михајлов. Според неофицијални информации, неизвесно е дали тој ќе продолжи да ја извршува тренерската функција во клубот. 

Борец го напушти и најдобриот фудбалер, напаѓачот Никола Прелчец кој веднаш потпиша за Работнички, а засега сите други фудбалери се дел од клубот. Тие се појавија на тренингот со кој раководеа асистентите на Михајлов – Ангел Темелков, Благој Лефков и Кире Манев.

Борец имаше одлични настапи во есенскиот дел од сезоната и ја заокружи на петтата позиција. Турбуленциите во клубот сепак се очекува да бидат надминати и велешкиот тим да продолжи да се натпреварува во елитата. 

          

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови