Connect with us

Борче Христов со Зира „растура“ во Азербејџан и е на врвот на табелата

Македонскиот стратег Борче Христов има одлична сезона со тимот на Зира во Азербејџан. По 12 кола, Зира се наоѓа на првото место на табелата со 24 бода и игра одличен фудбал.

Зира денеска го победи Сабах на гости со 0-1 и се искачи на врвот на табелата.

Борче Христов одлично ги познава приликите во фудбалот во Азербејџан со оглед дека во минатото работеше и во Карабах.

Тој во Македонија беше тренер на Работнички, Борец, Македонија ЃП, Еуромилк, а беше и координатор на младинската академија на Вардар.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови