Connect with us

Бобан Николов со деби гол за Шериф (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов го постигна првиот гол за Шериф Тираспол. Тој постигна убав гол со глава во 34.минута од дуелот со Цимбру. Сепак, Шериф не успеа да слави триумф на овој меч, откако домаќинот во второто полувреме израмни на 1-1.

Николов беше еден од најдобрите поединци во тимот на Шериф и полека се наметнува во новиот клуб.

Advertisement

Facebook

Тимови