Connect with us

Бобан Николов се врати со гол за Шериф Тираспол по повредата

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов се врати по повредата со гол во тимот на Шериф Тираспол во првенството на Молдавија. Неговиот тим славеше триумф на гости (1-3) над Флорешти, а Бобан Николов доб и шанса во последните дваесетина минути.

Тој во 75.минута успеа да се запише во листата на стрелците постигнувајќи го третиот гол за својот тим.

Advertisement

Facebook

Тимови