Connect with us

Беласица: Срамно судење на Игор Иванов

И вториот струмички прволигаш денеска се жали на судењето. Беласица реагира на делењето на правдата на судијата Игор Иванов. 

„Сакаме да им честитаме на борбеноста, упорноста и фантастичната игра на нашите фудбалери во текот на сите 90 минути и тоа против екипа претендент за шампионската титула оваа сезона, но истовремено, сакаме да го нагласиме срамното судење на првиот судија Иванов Игор, кој досуди непостоечки пенал за ФК Шкупи, додека за нашата екипа не досуди во два наврата чисти пенали. Притоа, сакаме да напоменеме дека при одлуката за пенал за ФК Шкупи, Иванов најпрво одмавна со рацете, наговестувајќи дека нема пенал, за потоа да си ја преиначи сопствената одлука без сугестија на ниту еден од неговите помошници“, истакнуваат од Беласица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови